ביהיפ- איך לשבור את מעגל חיפוש העבודה.

רוב הדור הצעיר במדינת ישראל עובר וחווה דברים מאוד דומים במהלך מרתון החיים שלו.

מחוק חינוך חובה שאומר שחלה חובה ללכת לגן ולבית ספר עד גיל מסוים, בתוך זה מתעצבים חלקים חשובים באישיות ואנחנו לומדים המון על עצמנו, ועד הגעה לבגרויות שנראו באותה התקופה כאילו הם הדבר הכי חשוב שקיים ולאחר מכן גיוס לצבא והבנה שמה שעברת עד עכשיו הייתה בדיחה לא מוצלחת של בזוקה.

במהלך הצבא מתגבשת עוד יותר האישיות שלנו ואנחנו חוברים לאנשים מתרבויות שונות, חלקן זרות לנו מאוד וחלקן רק קצת, אנחנו נחשפים לכל כך הרבה דברים שלא נדבר על החיילים הנמצאים בחזיתות השונות וחייהם נתונים בסכנה, זה מצב בלתי נתפס לדעתי ודורש אומץ לא רגיל.

 

לאחר מכן, רוב האנשים נוסעים לאיזשהו טיול, או עובדים בעבודות מזדמנות כאלה ואחרות בשביל לחסוך לנסיעה לטיול כדי לפרוק את המחשבות שצברו במהלך כל תקופות בניית האישיות, היציאה לטיול היא פריקה מסוימת ובנוסף נותנת מספיק שקט כדי להבין מה לקחת ממה שעברנו ואם ואיך היינו רוצים להשליך את הדברים על החיים שלנו. מעין מסע חיפוש עצמי ופנימי שנעשה בסביבה שונה הנותנת לך אפשרות להסתכל פנימה באמת.

 

לאחר החזרה מהטיול אנחנו פחות או יותר יודעים כבר במה אנחנו רוצים לעסוק בחיים ואנחנו מתחילים לבדוק מה האפשרויות שלנו, מה הדרישות והאם באמת כדי ללכת וללמוד את זה, יש כאלו ברי המזל שמיד יודעים, אפילו מגיל צעיר מה הם רוצים לעשות בחיים ובוערת בהם תשוקה עזה ורצון להתחיל כבר ללמוד ולעסוק בנושא.

ויש כאלה שמצד אחד פחות התמזל מזלם והם לא יודעים את התשובה ומצד שני עומדת בפניהם האפשרות פשוט לחקור את עצמם יותר לעומק ולצאת למסע חיפוש המטרה הבאה שלהם בחיים.

 

יש כאלה השואפים להרוויח כמה שיותר כסף ויש כאלה הרוצים לעשות משהו שעושה להם טוב, לא משנה התמורה הכלכלית. יש כאלה שהמטרה שלהם היא לעבוד במקום מסודר וכאלה הרוצים חופש ועצמאות בלי שיהיה להם בוס על הראש.

דבר אחד משותף להרבה אנשים שכבר סיימו ללמוד או כבר החליטו באיזה כיוון הם רוצים לצעוד,

קשה מאוד למצוא עבודה לפעמים. הדרישות של המקומות שמחפשים עובדים בפועל הן לא הגיוניות ולא נותנות אפשרות רלוונטית למישהו שאין לו ניסיון בתחום מסוים, עסקים חושבים רק על עצמם ולא מבינים באמת אילו יתרונות עצומים יש למישהו שאין לו ניסיון. אחד כזה מביא איתו כמויות עצומות של רעב ורצון ללמוד להשתפר, משהו שמישהו שיש לו ניסיון מתקשה יותר להביא איתו לשולחן.

המקומות האלה דורשים ניסיון, אבל אין ניסיון להראות וזה בעצם מעגל מעצבן כזה שבו אתה לא יכול לצבור ניסיון כי לא נותנים לך את האפשרות ואז באים ודורשים ניסיון שאתה מגיע לחפש עבודה.

 

מצאו את המקום שבו מאמינים בכם, כזה שיגיד לכם שהוא סומך על היכולת שלכם ללמוד ובונה על הרעב שאתם מביאים להגיע להצלחות.

מקום שכזה הינו חברת השיווק הרשתי ביהיפ, שבה כולם זכיינים פרטיים המוכרים את מוצרי החברה ולהם אינטרס משותף בהצלחה של החברה ולכן עוזרים אחד לשני להתקדם ולהצליח.

קראו עוד על ביהיפ.