ביהיפ – איך לשפר את יכולות הרישות שלכם

כולנו יודעים טוב מאוד שיצירת קשרים חברתיים זה משהו חשוב מאוד אם רוצים להתקדם בעסקים, וכולם יודעים פחות או יותר מה לעשות כשמגיעים לכנס עם מטרה מוגדרת מראש של להכיר כמה שיותר אנשים וליצור את הקשרים העסקיים הכל כך נחשקים עם אנשים מסוימים.

אבל ישנם כמה דברים שלא הרבה מדברים עליהם ואם תעשו אותם ותדבקו בהם, אתם לבטח תגיעו רחוק.

זכרו שיש שני צדדים למטבע.  יצירת קשרים עסקיים זה תהליך בעל שני צדדים, זה לא רק מה אתם יכולים לקבל מאנשים. זה גם בשביל לשתף מידע, אנשי קשר וכל אחד צריך לעשות את זה. זה אומר גם לבקש עזרה, אתם אמורים להיות מסוגלים לדבר עם האנשים שאתם יוצרים איתם קשרים כאלה ולבקש סיוע בכל נושא שהוא.

שמרו על קשר. אנשים מצליחים עובדים לפחות שעה בשבוע בשמירה על רשת האנשים שהם יצרו. קחו קצת זמן כל שבוע כדי לבדוק ולהתעדכן מה קורה עם האנשים שאיתם אתם בקשר כזה. זה יכול להיות שיתוף של מאמר, הצגה של מישהו חדש שיכול להיות מעניין, סתם להגיד שלום או אפילו הצעה לקפה ביחד יכולה להיות מעולה.

תעריכו את הרשת שלכם. אחד מהתהליכים החשובים לפיתוח הוא ניתוח של הרשת כדי לראות שאתם לא תלויים בה יותר מדי ושהיא עומדת בקו אחד עם המטרות האישיות שלכם. אנחנו לפעמים מפתחים תלות טבעית באנשים ברשת שלנו שהם למעשה באותה הדרגה פחות או יותר כמונו. חשוב לפתח את הקשרים שלכם בהתאם למקום שאתם נמצאים בו מבחינה מקצועית ובהתאם למטרות העסקיות שלכם.

אל תפחדו ללכת לבד ואל תצמדו לאנשים שאתם מכירים. לעיתים קרובות באירועים אנחנו רואים קבוצה של אנשים מחברה אחת שנמצאת כל האירוע ביחד. זה מרגיע בטוח אבל האמת היא שבדרך הזאת אנחנו מפספסים המון הזדמנויות לפגוש אנשים חדשים, אז תעזבו את הקולגות שלכם בשקט ותגידו שלום לאנשים אחרים. ללכת לבד לאירוע יכול להפוך את העניין לקל יותר מבלי לדאוג מה הקולגות שלכם עושים או אם הם בסדר.

תראו הזדמנויות ותקפצו עליהם בזרועות פתוחות. ישנן המון הזדמנויות ליצור קשרים חדשים, אז פשוט תגידו כן. כל אירוע שאתם רואים בו הזדמנות אפילו קטנה, לכו אליו בלי חשש. תחפשו גם לפתח דברים אחרים בחיים שלכם, כמו פגישות חברתיות, תחביבים, התנדבות, ספורט ועוד ותתחילו לחשוב על האנשים שמגיעים לקבוצות הללו, אי אפשר לדעת מאיפה יכול להתפתח קשר שיעזור לשני הצדדים. סביר להניח שהרבה אנשים בחיים שלכם הם לא חלק מהרשת העסקית שלכם, אבל כשתיגשו אליהם ותתחילו לדבר איתם בנושא, כנראה תמצאו הרבה יותר תשובות חיוביות משחשבתם.

בחברת השיווק הרשתי ביהיפ, כל אחד יכול להפוך להיות זכיין עצמאי ולהנות ממגוון הכנסים, קבוצות העבודה וההרצאות שמטרתם פיתוח אישי ועסקי של כל אחד ואחד. ביהיפ שמה לעצמה בראש ובראשונה פיתוח של הזכיינים שלה ואם אתם מחפשים מקום שבו אתם יכולים לצמוח בעזרת אנשים אחרים, זה המקום.

קרא עוד על ביהיפ.