ביהיפ – התמודדות על לחץ

לחץ בחיים הוא משהו שאי אפשר להימנע ממנו, הוא מגיע בכל מיני צורות ולפעמים הוא כל כך מעיק עלינו שאנחנו לא מסוגלים לתפקד, לחץ יכול לנבוע מהמון סיבות כמו למשל, משפחה, זוגיות, עבודה, לחץ כלכלי וכדומה.

הלחץ הזה הוא מחלה של ממש והוא מוביל להמון דברים רעים למרות שיש לו גם צדדים טובים. לחץ בעבודה יכול להוביל לביצוע משימות במהירות ויעילות, מעיין אפקט כזה שנוצר אצלנו ומעלה את האנדרנלין אצל אנשים מסוימים הגורם לכך שהם יותר בפוקוס ומתפקדים הרבה יותר ביעילות מאשר תפקודם לא תחת לחץ.

לחץ מניע אנשים לעשות דברים שהם לא חשבו שהם יכולים. ללא ספק אבל בטווח הארוך, לחץ הוא נוראי, אז מה לעשות איתו.

אם אתם מבינים בדיוק מי אתם ומה אתם, לאן אתה רוצים להגיע ומאיפה באתם. אין שום סיבה שלחץ יתקוף אותכם בשום שלב. לחץ מגיע מחוסר הבנה מדויק של המצב וחוסר ביטחון עצמי היוצר מעגל אכזרי שקשה להשתחרר ממנו. אם אדם מכיר את עצמו בדיוק ויודע מה היתרונות ומה החסרונות שלנו אין שום סיבה שיהיה בלחץ כשעומד לפני דבר מסוים מכיוון לפני שהוא קורה או לפני שהוא ניגש לעשות אותו כבר יש לו תשובה כנה לעצמו האם הוא מסוגל לעשות את הדבר וכמה טוב הוא יכול לבצע אותו.

אין ספק שלחץ זה משהו שצריך להיפטר ממנו כמה שאפשר ועדיין להשאיר אחוז קטן ממנו בגוף כדי שיניע אותנו ולא נרגיש שאנחנו יכולים לנוח על זרי דפנה ופשוט לחכות שדברים יקרו מעצמם. לחץ כלכלי הניע הרבה אנשים לגדולה, כאלה שלא יהיה להם כלום ועצם העובדה שהם היו חייבים להשיג כסף הניע אותם לעשות דברים שהשתלמו להם מאוד בטווח הארוך.

הלחץ שאנחנו מתמודדים איתו שלא קשור בדברים כלכליים גם הוא יכול להיות טוב, אם בזוגויות אנחנו חווים איזשהו לחץ מבן או בת הזוג, הרי שזו הזדמנות מצוינת להבין מה קורה ולתקן , בלי לחץ היינו סתם נחים ומחכים שמשהו שיכול לשנות את המצב יקרה. הוא לא קורה אף פעם.

לחץ הוא מעיין קומקום שמרתיח את המים וגורם לתנועה שלהם ובכך קורה משהו. בלי שום חום שהיה בקומקום, לא היה קורה כלום למים. ככה גם בחיים שלנו, לחץ לפעמים הוא חשוב מאוד והדבר הכי חשוב שצריך לזכור לגבי לחץ מכל הסוגים הוא לקחת או בפרופורציות ולא לתת לו להשפיע עלינו יותר מדי מכיוון שאם ניתן לו יותר מדי משקל ממש לא נצליח לתפקד ולפתור את מה שגורם ללחץ הזה.

הדרך לעמידה בלחץ ופיתרון שלו בכל תחום בחיים עומדת בידיים שלכם ואתם רק צריכים לפרוש אותה.

בחברת ביהיפ למשל, חברת השיווק הרשתי המוכרת מוצרים מעולם הבריאות. אחד הערכים החשובים ביותר הוא פיתוח אישי, החברה נותנת כלים ודרכים להתמודד עם דברים באופן אישי, דברים כמו לחץ ואיך ולהתנהל יותר נכון מבחינה אישית ולהוביל להתנהלות טובה יותר מבחינה עסקית.

קרא עוד על ביהיפ