ביהיפ והדרך שלנו להצלחה בחיים

כשאנחנו קטנים ושואלים אותנו מה אנחנו רוצים לעשות כשנהיה גדולים, התשובות בדרך כלל בנאליות כמו למשל, אני רוצה להיות רופא או עורך דין, שוטר או כבאי. משהו בסגנון הנובע בדרך כלל מדברים שנחשפנו אליהם באינטרנט או בטלוויזיה או שפשוט ההורים שלנו עוסקים בתחום מסוים ואנחנו כילדים המעריצים את ההורים שלנו באופן טבעי בטוחים שאם אבא או אמא עוסקים בזה, אז זה מתאים גם לנו, ובתכלס זה פשוט נובע מהעובדה שהעיסוק של ההורים זה הדבר היחיד שאנחנו נחשפים אליו מבחינה תעסוקתית עד גיל מסוים.

מבחינתו כשאנחנו ילדים ההורים יודעים הכל ואנחנו מקשיבים להם, ברוב המקרים זה נכון מן הסתם, אבל ההורים שלנו גם הם מגיעים מתוך תבניות של עולם שנוצר עבורם ויכול להיות שהמחשבה שלהם מעט מוגבלת כתוצאה מהשפעות העולם החיצוני והחברה שאנחנו חיים בה.

ההורים שלנו בדמיונם רואים אותנו מסיימים בית ספר יסודי, אחר כך חטיבה ותיכון, מיד לאחר מכן מתגייסים לצבא ויוצאים לטיול, הולכים ללמוד באוניברסיטה ומתחילים לעבוד. הכל טוב ויפה, פשוט לא מתאים לכל אחד, ובזמן האחרון לא מתאים להרבה מאוד אנשים שלא רואים שום תועלת בלימודים האקדמאיים הטובים והישנים וזאת מתוך רצון של הרבה אנשים צעירים בדור הנוכחי להישפט כביכול על פי היכולות שלהם ולא על פי כמה זמן הם בילו בלימודים מסוימים ושיננו חומר.

כשאנחנו מתבגרים קצת ויוצאים לדרך משלנו שהולכת ונהיית פחות ופחות תלוייה בהורים שלנו, אנחנו מתחילים לפתח מחשבות משלנו על העולם ועל מה שאנחנו רוצים לעשות בעתיד.

ילדים שמגיל קטן רוצים ודוחפים למקצוע מסוים שהוא שונה לחלוטין ממה שההורים עושים והילד מראה תשוקה אמיתית לאורך זמן, סביר גם שיעסוק בזה כשיהיה גדול, אבל המקרים הללו נדירים והרבה מההחלטות הללו נופלות בשלבים מאוחרים בחיים. כמה מקרים יש על כאלה שהלכו ללמוד משפטים למשל כי אבא שלהם עורך דין ואחרי לימודי המשפטים ועבודה קצרה הם מוצאים את עצמם אבודים בתוך שעמום אחד גדול ואז רק הם מתחילים לתת משקל יותר רציני לחלומות שהיו להם מאז ומתמיד ושוקלים ללכת להחליף מקצוע בדרך כלשהי.

אם ניתן משקל יותר כבד למה שאנחנו רוצים כילדים קטנים, ניזכר במה שחלמנו לעשות, ההווה שלנו יהיה הרבה יותר טוב. אנחנו אנשים שונים מההורים שלנו עם כמה שאנחנו דומים להם ויש לנו רצונות ומחשבות משלנו. לעיתים גם העצות של ההורים שלנו הן לא הכי טובות בשבילנו, ההורים צריכים ללמד אותנו להבדיל בין טוב לרע ולהשאיר לנו את ההחלטות הסופיות כשמגיע הגיל שאנחנו בוגרים מספיק כדי לעשות כן.

בחברת השיווק הרשתי ביהיפ, לא דורשים מאיתנו שום תואר או ידע קודם, דורשים מאיתנו שנהיה אנשים המוכנים לעבוד קשה ולהקשיב לאחרים המושכלים מאיתנו כדי להגיע לתוצאות בעסק העצמאי שלנו. חברת ביהיפ מוכרת מוצרים מעולם הבריאות וכל אחד יכול להיות זכיין עצמאי שלה ולהתפתח מבחינה אישית ותעסקותית במקביל.

קרא עוד על ביהיפ