ביהיפ ושבירת התבנית החברתית

מה אתם הייתם עושים אם הייתם מגלים שאתם לבד בעולם? המצב לא ממש רחוק מזה במציאות. רובנו נמצאים במהלך חיינו תחת איזשהי מסגרת משפחתית או חברתית ששומרת עלינו מכל מיני דברים שקורים במהלך החיים.

החל מהגן ועד שאנחנו מקימים משפחה משלנו המהווה אבן יסוד חזקה מאוד לחזור אליה. בין אם זה עזרה בהכנת שיעורי בית כשאתה קטן יותר, או עזרה כלכלית כשאתה מגיע לגיל שאתה כבר רוצה ויכול לעזוב את הבית. אנחנו כמעט תמיד נתמכים באיזשהי צורה על ידי מישהו, בין אם זה מבחינה נפשית או כלכלית. לא כולם זוכים לתמיכה כזאת, איזה שלא תהיה, ישנם כאלה שפשוט אין להם ממי, או שאין את האפשרות לעזור להם וישנם כאלה שמעדיפים מגיל קטן פשוט להסתדר לבד בעולם.

אין לי ספק אבל שכל אחד מקבל איזשהי עזרה בחיים פשוט כי עזרה עצומה יכולה להתבטא גם בעצות קטנות שעוזרות המון.

בסופו של דבר אבל, אנחנו כולנו לבד בעולם וככה צריכים להיות, אני לא מדבר בצורה מלנכולית ואומר שעל כולנו להסתגר בחדר ולא לצאת ממנו, אני אומר שכולנו לבד מבחינת קבלת ההחלטות שלנו וככה צריך להיות.

במהלך החיים רוב הזמן אומרים לנו מה לעשות או שיש איזשהי תבנית חברתית שמצופה מאיתנו שנעמוד בה.

התבנית הזאת הרבה פעמים לא ממש מסתדרת עם מה שאנחנו באמת רוצים, חלק עושים אותה וחלק בורחים ממנה כמה שהם רק יכולים. אין ספק שאם לכל אחד הייתה האפשרות, הוא היה פשוט בורח ממנה לתוך תבנית שהוא יוצר לעצמו, אבל אנשים במקום מסוים מפחדים לעזוב את התבנית הקיימת והמבוססת וליצור אחת משלהם. התבנית הקיימת והמבוססת נראית לנו מוצלחת כי המון אנשים עשו אותה לפנינו והמון אנשים חיים ככה את החיים. אבל אולי זו ההתחלה של יצירת החיים שלנו כמו שאנחנו רוצים לראות אותם ומתן חופש גדול יותר מבחינת המטלות והדברים שאנחנו צריכים לעשות כדי לשרוד.

המון אנשים היו רוצים שיהיה להם חופש מחשבתי לעשות מה שהם חושבים לנכון מבחינה תעסוקתית ולקבל את הכבוד שמגיע להם, העניין הוא שזה לא כל כך פשוט וקצת מפחיד לעבור לחיות תחת החוקים של עצמך ובניית מודל כלכלי שאתה יכול לעמוד בו. קשה למצוא במה להתעסק ואיך לגשת לזה בכלל, גם אם כבר יש לך רעיון, ההוצאה לפועל יכולה להיות מלאה בבירוקטיה וכסף.

כל אחד שיכול צריך לשקול האם מה שהוא עושה עכשיו מטיב איתו או לא, אני לא מדבר רק על עבודה, באופן כללי, האם הוא נמצא בתבנית שניתנה לו או שיצר אותה בעצמו.

אחד המקומות המקנה את החופש הזה הינו חברת השיווק הרשתי, ביהיפ, שלה זכיינים עצמאים המוכרים מוצרים מעולם הבריאות ולהם את החופש להחליט מתי ואיך הם רוצים לעבוד וכמה הם רוצים להשקיע מבחינת מאמץ כדי להתקדם.

קרא עוד על ביהיפ