ביהיפ חופש כלכלי ורובוטים בעתיד

מדהים אותי כל פעם מחדש כמה הטכנולוגיה מתקדמת בעולם בקצב מסחרר וכמה היא מקלה על כל אחד ואחד שחי על כדור הארץ, החל ממקומות יותר מפותחים שבהם הטכנולוגיה מקלה על נושאים יום יומיים שכולנו מכירים, החל משכלול הפלאפונים שתמיד נראה שעולים מדרגה אחת ועד בתים חכמים עם מכונות כביסה שאפשר לדבר אליהן.

גם במדינות עולם שלישי שבקושי יש בהם מים זורמים הטכנולוגיה באה לתקן המון עוולות ביצירת מים לשתייה, ביצירת מאגרי מים והזרמה שלהם למקורות הזקוקים להם באמת. בנוסף הכנת תשתיות וקידום אוכלוסיות במקומות שבאמת זקוקים לכך, הדברים שנראים לנו טריוויאליים בגלל האזורים שאנחנו גרים בהם, במדינות שכאלה הם עניין של חיים ומוות, ובאה הטכנולוגיה ופילנטרופיים למיניהם ואומרים שיתקנו ובאמת עושים כך.

אין לי ספק שבעתיד הפערים רק ילכו ויצטמצמו בכל מה שקשור למשאבים מסוימים, בין מדינות מתקדמות יותר לאחרות, למרות שלא נראה לי שאי פעם יהיה מצב שבו המצב הוא בדיוק אותו הדבר, אבל תמיד אפשר לשאוף לכך.

הטכנולוגיה פשוט תוספת אותנו בכל מה שאנחנו צריכים בחיים וכולם יוצאים מרוצים מזה, בחיים הפרטיים שלנו אנחנו כולנו רודפים אחרי צרכנות כלשהי וכמגיע מוצר שבאמת משנה את איכות החיים שלנו, אין דבר טוב מכך,

יש לעשות הבדל בין מוצר שבאמת משנה את איכות החיים שלנו לכזה שרק אומרים לנו שיעשה כך כחלק מתהליך שיווקי חכם כביכול, למזלנו בעולם של היום אתה יכול לדעת הכל על מוצר מסוים הרבה לפני שרכשת אותו במסגרת אינספור ביקורות באינטרנט על כל דבר שאתם רק חולמים, מביקורות בכתב ועד ביקורות בוידאו מאנשים שמבינים יותר וכאלה שמבינים פחות, לא משנה, העיקר שהמידע נגיש לכולם.

המוצרים האלה באים לפתור לנו בעיות קטנות ביום יום או לחדש לנו באיזשהי דרך איכותית יותר לעבור את החיים.

השאלה העומדת היא האם יש לזה סוף? האם יגיע מצב שבו הרובוטים יחליפו מעשים של אנשים ויגרמו לקשיים כלכליים. התשובה לכך מסובכת לדעתי ואפשר לענות עליה בכן ואפשר בלא.

אני חושב שהרבה מאוד אנשים עלולים להיפגע בעקבות מכוניות אוטונומיות למשל, הרבה אנשים שהם נהגים למחייתם, כאלה שבחרו במקצוע הזה או מאהבה לנסיעות תכופות והכרויות עם אנשים או מחוסר ברירה של ממש, אנשים שפשוט לא מצאו את עצמם עושים משהו אחר בחיים, מכוניות אוטונומיות יביאו למצב שאין צורך באנשים האלה, לעומת זאת דור ההמשך של אנשים אלו כבר ייגש וימצאו את מקום עבודתם בהפעלה ותחזוק של המכוניות האלה, הרי הם לא ייסעו לנצח.

זו רק דוגמא אחת מיני רבות ליתרונות ולחסרונות של הטכנולוגיה, בגדול אני בטוח שהיתרונות עולים על החסרונות, קדמה זה טוב ומחשבה ורעיונאות תמיד לקחו את העולם כמה צעדים קדימה. צריך פשוט לדעת איפה אנחנו נהיה כשזה יקרה ולהתכונן מראש ביצירת הכנסה משלנו, לא תלויה דבר,

כמו למשל בחברת השיווק הרשתי ביהיפ, שבה אתה אחראי  להכנסה שלך ואתה לא תלוי באף גורם אחר אלא אך ורק בכמה מאמץ ועבודה קשה אתה מוכן להשקיע.

קרא עוד על ביהיפ.