ביהיפ – טרנדים ונקודות מבט על העולם

החברה האנושית מאז ומעולם הייתה שטופת טרנדים, דברים שעושים כי הרוב עושים אותם ונותנים לנו הרגשה שאנחנו מרגישים שייכים במקום שאנחנו נמצאים בו ושמגיע לנו להיות שם. כשאנחנו צעירים יותר קל להשפיע עלינו ואנחנו פחות מבינים מה צריך לעשות ופשוט הולכים אחרי חברים שלנו שאנחנו מעריכים ויודעים שהימצאות בסביבתם תעניק לנו נקודות זכות חשובות בעיניי הסביבה, זו התנהגות טבעית לחלוטין והיא אמצעי חשוב בכדי להתבלט.

בעולם של היום, כל תקופה מסמלת איזשהו טרנד מסוים שהוא שמקבל נפח עצום בגלל ובזכות הרשתות החברתיות, דברים שלעיתים נולדו מתוך אינטרסים שיווקים כשהאנשים שנגררים לעשותם לא מודעים בכלל מאיפה הם הגיעו ופשוט עושים אותם כדי להרגיש שייכים.

אני לא מקבל את זה שצריך לעשות משהו כי כולם עושים אותו, או כי זה מה שנכון עכשיו, רוב הדברים האלה הם נכונים רק כי מישהו אמר שהם נכונים, מישהו שיש לו קהל מסוים, מישהו שחושבים שרוב הפעמים הוא צודק במה שהוא אומר ומסכימים איתו בצורה עיוורת מבלי לחשוב פעמיים.

חשיבה ביקורתית נכונה על העולם ועמידה בעולם העקרונות של הפרט היא קריטית להתקדמות בריאה של הנפש במהלך החיים, אין לי ספק שכל אחד ששואל למה צריך לעשות משהו ואם הוא טוב או רע, אך ורק מועיל לעצמו. מי שעומד איתן עם העקרונות שלו אל מול טרנדים חולפים ושואל את עצמו האם הוא רוצה להשתתף כי כולם עושים את זה או שהוא רוצה להשתתף כי הוא מדמיין שבמצב שהסביבה לא קיימת, הוא עדיין היה נהנה מזה.

התשובה לכל שאלה בחיים צריכה להיות אך ורק אם הפרט מבין ויודע שהוא רוצה לעשות משהו בגלל שהוא חושב שזה יכול להועיל לו או שהוא חושב שזה יכול להיות משהו מהנה בשבילו.

אני לא מבין אנשים שהולכים בצורה עיוורת אחרי אנשים אחרים, לא משנה מי הם, ללכת אחרי מישהו בצורה עיוורת בדברים קטנים יכולה להוביל להליכה אחרי מישהו בצורה עיוורת בדברים גדולים יותר ומשמעותיים בחיים.

החשיבה הביקורתית הזאת צריכה להיות קיימת תמיד, לדעת להבדיל בין טוב לרע ולדעת להחליט האם משהו הוא טוב או רע בשבילי, על סמך דעותיי בלבד ללא השפעה מאף אחד, לא הורים ולא מפורסמים, לא שאר המשפחה ולא חברים, מה טוב בשבילי.

טרנדים הם דבר טוב במקום מסוים, הם נותנים חשיפה לדברים באופן קבוע, דברים שיכולים להועיל בסופו של דבר אם אנחנו מוצאים לנכון להשתמש בהם. בגלל המהירות שהמידע עובר היום בעולם, הרבה יותר קל להיחשף לדברים, האמת שכמעט אי אפשר להימנע מהם. אם הייתה האפשרות להימנע מהם, הקצב שבו היינו נחשפים לדברים שקורים בעולם היה הרבה יותר איטי ולא היינו יכולים פוטנציאלית לגלות דברים חדשים בעולם.

החשיבה הביקורתית היא חשובה וחשוב לפתח אותה שתהיה שם ותלך תמיד יד ביד עם היגיון בריא, אפשר תמיד גם להתייעץ עם אנשים אחרים שסומכים עליהם ולשמוע את דעתם בדברים מסוימים, אבל תמיד לדאוג שהמילה הסופית היא שלנו.

כי בסופו של יום, אף אחד לא ידאג לנו, אך ורק אנחנו יכולים לדאוג לבריאות שלנו ולפרנסה שלנו.

כמו יוזמה בעצמכם וצאו לגלות את העולם בדרך שלכם, תדאגו לפרנסה שבנויה אך ורק על הכישורים שלכם ועל כמות העבודה הקשה שאתם מוכנים להשקיע, כמו חברת ביהיפ למשל, הדואגת שכל אחד שהוא זכיין פרטי שלה יתפתח בדרך שלו, עם איך שהוא מבין ורואה את העולם ונותנת לו את האפשרות לבנות איך שהוא רוצה את סדר היום שלו ואת תוכנית הפעולה שלו, הכל כמובן עם ייעוץ והכוונה שנבנים על פי אופיו ורצונותיו של הזכיין הפרטי.

קרא עוד על ביהיפ.