ביהיפ – יצירת תוכנית נכונה בשבילכם

כדי להקטין דברים שאנחנו לא יכולים לצפות, אנחנו דואגים שנדע כל דבר שצריך. אז אנחנו לא יודעים מה לעשות כשהדברים קורים בפועל.

תמיד יהיו פערים בין האידיאל לבין המציאות, כשאנחנו מתחייבים יותר מדי לתוכנית, זה מגביל את הדרך שבה אנחנו יכולים לפתור בעיה ואנחנו מזניחים למעשה אפשרויות מסוימות שבמצבים אחרים היינו שולפים מיד כדי לפתור בעיות. זה יכול לבוא לידי ביטוי בחיים מבחינה אישית כמו בתוכניות שאנחנו עושים בזוגיות שלנו או במשפחה וזה יכול לבוא לידי ביטוי מבחינה עסקית בתוכניות שאנחנו עושים מבחינה כלכלית לגבי העסק שלנו או העתיד הכלכלי שלנו בכלל.

אם התוכנית שלכם עמוסה לכם מדי, אתם תתקשו מאוד לראות את התמונה הגדולה ולקבל את ההחלטות הטובת ביותר כשיצוצו בעיות ואני מבטיח לכם שיצוצו, אחד הדברים שאני ממליץ לעשות בעניין הזה הוא תמיד לקבל נקודת מבט אחרת ממישהו שאתם סומכים עליו ושאתם יודעים שהידע שלו יכול לתרום לכם.

תחשבו על GPS , מכשירים שיש בהם תקלה יגידו לכם לנסוע עם הרכב על המים. זה כרגע בלתי אפשרי אלא אם כן הרכב שלכם יכול לרחף. אז אם תעקבו אחרי ההוראות של המכשיר באופן מוחלט, אתם תטבעו. זו כמובן הגזמה אבל זו המטרה. שתבינו שהתוכנית שיש לכם יכול להיות שלא טובה לכם בעולם האמיתי.

תכנון למעשה זה עבודה של ניחושים

אל תהיו אובססיביים לתוכנית שלכם. מעקב אחרי תוכנית בצורה עיוורת, במיוחד תוכנית שיש לה מערכת יחסים מוגבלת עם המציאות תהפוך את הדברים לגרועים יותר. במיוחד אם מדובר בנושאים החשובים לכם כמו הפיתוח האישי שלכם או הפיתוח העסקי שלכם.

תחשבו על נגנים למשל, יש להם תוכנית להופעה, אבל הם זורמים עם המוזיקה ועם הקצב. זה מאוד ספונטי ומאולתר בסופו של דבר. קומיקאי מתחיל את ההופעה שלו עם כמה בדיחות אבל אז הוא מגיב למה שקורה עם הקהל ומשתנה בהתאם, אחרת הוא לא יצליח. אתם צריכים לדעת איך לעדכן כל תוכנית שלכם בזמן שהיא רצה. זה משהו שאפשר וצריך ללמוד כדי להצליח בעסקים למשל.

תאלתרו, אבל במידה

אז תכנון זה לא הדרך המדויקת ביותר להצלחה, לפחות תכנון מראש לא. אתם צריכים לדעת לתכנן דברים בזמן שהם מתקדמים וצריכים לדעת לראות את הדברים תוך כדי תנועה.

אני לא אומר שצריך לזנוח את כל הליך התכנון, אבל צריכים לדעת למי להקשיב ואת מי לשאול שאלות נכונות כדי להגיע למצב שאתם מתכננים תוך כדי תנועה או לפחות מרגישים בטוחים ביכולת שלכם לעשות את זה.

בחברת השיווק הרשתי, ביהיפ, הזכיינים העצמאיים לומדים במסגרת קבוצות עבודה והרצאות איך לשלוט יותר טוב בעסקים שלהם ואיך לנהל יותר טוב את החיים האישיים שלהם, כל אחד עם המטרות שהוא הציב לעצמו ולכל אחד יש את האפשרות להתקדם בקצב שלו על פי התוכנית שהוא הגדיר לעצמו בעזרתם של השותפים בעבודה.

קרא עוד על ביהיפ.