ביהיפ – יש רוח יזמית בכל אחד?

רוח יזמית, מושג שרובנו שומעים במהלך החיים, חלק נולדים עם זה וחלק פשוט מגיעים למצב שהרוח היזמית מהווה שותפה לחיים שלהם אחרי עבודה קשה וחשיבה מרובה. האם באמת נולדים עם זה?

כמעט כל תכונה בחיים, היא יכולה להיות נרכשת או שעברה אלינו במסגרת הגנטיקה המשפחתית. אין ספק שאין גן המראה במדויק על רוח יזמית בתוך מאגר הגנים המועברים אלינו בתורשה מההורים שלנו, אבל בלי ספק ישנם גנים המעידים על פעילות מרובה יותר משאר האוכלוסייה והם מהווים בסיס חזק מאוד לאנשים שלהם ישנה הרוח היזמית הזו.

אז מה זה בכלל אומר? אדם שהוא יזם טבעי תמיד מחפש את האפשרויות הטובות ביותר לגרום לדברים לקרות ולהניב מהם תוצאות חיוביות, לאו דווקא תוצאות שהם בעלות אופי כלכלי. יזמים בוחנים את האפשרויות שיש להם והולכים להוציא לפועל את זו הכי טובה, הם מדברים  עם מי שצריך ומוציאים לפעולה את מי שצריך כדי להגשים את המטרה הסופית ולהביא אותה לעולם.

כל אחד יכול ללמוד איך בצורה הכי טובה להגשים את הדברים שהוא רוצה ואיך להכניס את הרוח היזמית למפרשיו ולהתקדם בכיוון שאותו הוא מחפש. קודם כל אנשים שלהם יש רוח יזמית בדרך כלל מאוד אוהבים לשתף את כיווני החשיבה שלהם אבל בגדול, דרך ההגעה לרעיון היא שונה אצל כל אחד ואחד.  ולכן למעשה כל אחד יכול להוציא לפועל ולהפוך ליזם אפילו אם הוא לא חושב שיש לו את הדרייב להוציא את הדברים לפועל.

הרוח היזמית הזו מתאפיינת אצל כל אחד בצורה שונה וכל אחד יכול לקחת קצת ממנה כדי לגרום לדברים שהוא רוצה לקרות לצאת לפועל, אין לי ספק שעם מספיק עבודה ומאמץ כל אחד יכול להגיע לשם.

אז מה לעשות בפועל? קודם כל אנשים שיש להם פחות מרוח זו, צריכים למצוא את הרעיון שהם באמת מתחברים אליו, בין אם זה לפתוח עסק עצמאי או לפחות להגיע למצב שבו הפרט דואג להכנסה שלו ולא תלוי במשכורת, כל אחד המוצא רעיון שמסתדר טוב עם האידיאולוגיה ותפיסת העולם שלו, יקבל דחיפה משמעותית להוצאת הרעיון לפועל. לאחר שמבינים מה הרעיון או מה אנחנו רוצים להוציא לפועל, צריך להתייעץ עם אנשים במידת הצורך ואז פשוט לעשות ולא להפסיק גם כשנהיה ממש ממש קשה. לקום כל בוקר עם המטרות הקטנות שסידרנו לעצמנו בדרך למטרה הגדולה ולא לשכוח שאך ורק דרך עשייה נגיע לשם.

בחברת השיווק הרשתי, ביהיפ, המוכרת מוצרים מעולם הבריאות ברחבי העולם, כל אחד יכול להפוך להיות זכיין עצמאי ולקבל עמלות על מכירת המוצרים של החברה. החברה דוגלת בפיתוח עסקי לכל אחד, כלומר עזרה לכל אחד לפתח את העסק שלו בצורה האופטימלית מבחינתו וגם כן פיתוח אישי, כלומר, להגיע למצב שכל אחד מממש את הפוטנציאל שלו כמה שאפשר ומגיע למקומות חדשים מבחינה אישית ותעסוקתית.

קרא עוד על ביהיפ.