ביהיפ – להרוויח כסף בעולם הדיגיטלי

העולם הדיגיטלי לא מפסיק להדהים כל פעם מחדש. כל רגע שעובר בגלישה במרחבי האינטרנט אני נחשף לדברים חדשים שגורמים לי לתפוס את הראש, לחיוב ולשלילה. האפשרות שיש היום לכל אחד לחשוף את עצמו בפני העולם וליצור לעצמו קהילה אישית או מאוד ציבורית היא פשוט מדהימה. כל אחד היום יכול להביע דעת ואם היא מוצלחת מספיק להגיע איתה לאינספור אנשים בכמה לחיצות כפתור וקצת אמונה.

אנשים היום מתפרנסים אך ורק מלשבת מול המסך, החל מאנשי שיווק ועד אנשים היוצרים תוכן ומעלים אותו לרשת, אנשים שיצרו לעצמם קהילות קטנות כגדולות של עוקבים והם מקבלים תרומות מהם או שהם מקבלים כסך ישירות מכמות האנשים בקהילה שלהם, מעצם קיומם.

זה פשוט מדהים, האפשרות שיש לך לחיות ולהיות בדיוק מי שאתה, לצלם את עצמך, לשתף את החוויה עם אנשים ועוד להרוויח על זה כסף. מדובר על אנשים בדרך כלל שיש להם משהו מאוד בולט באישיות שלהם והם מהווים מקור משיכה לעוד אנשים עם מאפיינים זהים המעריכים את ראש הקהילה שלהם או את התוכן שהוא יוצר. מקומיקאים ועד צלמים מקצועיים, מאנשים שפותחים קופסאות ובודקים מוצרים ועד כאלה שהם סתם עושים בלאגן בכל הזדמנות שיש להם. יש הכל מהכל והקהילות של חלק מהאנשים הללו הן עצומות, דבר שמגדיל את ההכנסה שלהם עוד יותר על ידי שיווק מוצרים המתאימים לקהילה. הדבר יוצר אפשרות לחברות למכור את המוצר בדיוק לקהילה המתאימה, למשל, מישהו שהוא צלם ויוצר תוכן וידאו בצורה מיוחדת ומעוררת השראה, יכול בקלות למכור ציוד מצלמה בחסות חברה מסוימת, ציוד שהוא משתמש בו. עלות הפרסום תהיה קטנה יותר לחברה מאשר לפרסם בפרסום הקלאסי והלקוחות יהיו מרוצים כי זה מעניין אותם וזה מה שהם מחפשים, גם יוצר התוכן יהיה מרוצה מן הסתם בגלל התשלום שהוא מקבל על כל מכירה או על עצם הפרסום.

אין ספק שהעולם הזה הוא מגניב והאנשים העוסקים בזה מעוררים קנאה מסוימת.

אבל לא לכל אחד מאיתנו יש קהילה מסוימת? כמובן, בפייסבוק, באינסטגרם וכדומה.

לכל אחד מאיתנו יש איזשהי גישה לכמות מסוימת של אנשים העוקבים אחרינו או שהם חברים שלנו ברשת חברתית כזאת או אחרת, אז האם לכל אחד מאיתנו יש את האפשרות להרוויח כסף דרך רשת חברתית בצורה כזו או אחרת?

קודם כל יש אנשים שעושים את זה פשוט כי הם יודעים איך להשתמש בכלים של פייסבוק לצורך העניין כדי לפרסם בצורה אידיאלית אז הם עובדים בזה והם אנשי שיווק מקצועיים בדיגיטל.

אבל כל אחד מאיתנו יכול לפרסם איזשהו מוצר ולקבל כסף ממכירות שלו, אנשים שלהם יש מעגל חברים גדול יותר יכולים להגיע ליותר אנשים וככה גם לתוצאות יותר טובות אבל עם עבודה מספיק קשה כל אחד יכול לפרסם ברחבי האינטרנט בדרך כזו או אחרת.

אחד המקומות שמשתמשים ברשת החברתית ככלי לשיווק הנה חברת השיווק הרשתי, ביהיפ, המוכרת מוצרים מעולם הבריאות והזכיינים העצמאיים שלה משתמשים בכל כלי שאפשר כדי לקדם ולשווק את העסק, העבודה הקשה שהם עושים באה לידי ביטוי בתוצאות שלהם. קרא עוד על ביהיפ