ביהיפ – מודלים לחיקוי

מאז שאנחנו תינוקות אנחנו מחפשים לעצמנו את האנשים לקחת מהם דוגמא. כמובן שבהתחלה באופן טבעי לחלוטין האנשים האלה יהיו ההורים שלנו או מי שמגדל אותנו. מה שהם עושים ואומרים הוא קדוש מבחינתנו ואנחנו משתדלים למלא אחרי ההוראות כי אנחנו יוצאים מנקודת הנחה שמה שהם יודעים ואומרים הוא הנכון ביותר והמטיב ביותר איתנו, זה נכון ברוב המקרים לפחות.

כשאנחנו מתבגרים ומפתחים אופי ואישיות משל עצמנו המודלים לחיקוי שאנחנו בוחרים לנו משתנים מחברים שמשפיעים עלינו לטובה או לרעה וההורים שעדיין נמצאים שם ומסבירים לנו איך אנחנו צריכים לחיות או מה הגישה שלנו לחיים צריכה להיות בכדי ש"נשאב" מהחיים את הטוב ביותר ונגיע הכי רחוק שאנחנו יכולים.

החברים שמשפיעים עלינו הופכים להיות חלק יותר ויותר חשוב במרוצת הזמן מכיוון שהבסיס המשפחתי נהיה יותר ויותר קשוח בעינינו וזה טבעי לחלוטין למרוד בו למרות שבסופו של דבר אנחנו מבינים שההורים שלנו כנראה יודעים הכי טוב ובטוח שיודעים יותר ממה שאנחנו מדמיינים.

במסגרת המרד הזה אנחנו מתחילים לפתח אופי משל עצמנו ולוקחים לעצמנו מודלים לחיקוי במסגרות שאנחנו נמשכים אליהן, כמו למשל ספורט או קולנוע, דמויות בדיוניות שונות וכדומה. אלו משפיעים עלינו בדרך כלל לטובה ויוצרים אלינו משהו לחקות אותו בדרך להגשמה עצמית שלנו במהלך החיים.

חלק מהמודלים האלה נשארים איתנו הרבה זמן וחלק עוזבים כשאנחנו מתבגרים יותר ומבינים שמה שרצינו פעם הוא לאו דווקא מה שאנחנו רוצים עכשיו.

בכל אופן, למודלים לחיקוי יש השפעה עצומה על הדרך שבה אנחנו רואים את העולם והרבה מהתובנות שקיבלנו במהלך הערצה שכזאת נשארות איתנו לנצח.

הדברים שאנחנו לומדים מאנשים אלה עוזרים לנו לחיות בחברה האנושית כשאנשים עצמאיים בעלי בחירה חופשית ובנוסף עוזרים לנו לקחת החלטות לגבי העתיד שלנו. לעיתים האופי שלנו או ההחלטות שאנחנו מגיעים אליהן בפני עצמנו הן ורק הן היחידות המבדילות אותנו מאנשים אחרים בדרך להצלחה, כלומר, הצלחה שלי בתחום מסוים לעולם לא תהיה זהה להצלחה של מישהו אחר באותו התחום מכיוון שאני מביא את הדברים שרק אני יודע אותם בדרך המיוחדת רק לי.

חשוב תמיד במהלך החיים לדעת מי הם המודלים לחיקוי שאנחנו בוחרים לעצמנו והאם ואיך הם מטיבים איתנו.

מן הסתם שכאלה שבטווח הארוך לא עוזרים לנו, אין שום סיבה שנשתמש בפילוסופיית החיים שלהם כדי להשליך אותה על שלנו, על יועצי המוטיבציה הגדולים בעולם תמיד אומרים שאת התשובות אתה תמצא אך ורק אצל עצמך ובסופו של דבר אני מאמין שכל אחד הופך להיות מודל החיקוי של עצמו עם שאריות מאנשים אחרים שהשאירו עליו רושם חזק מדי מכדי להיפטר ממנו.

כשאנחנו כבר בשלבים יותר מאוחרים בחיים, המודלים שאנחנו לוקחים לעצמנו הם אלה העוזרים לנו להחליט במה אנחנו רוצים לעסוק בחיים ובאיזה איכות חיים אנחנו רוצים לחיות. המודלים הללו מהווים אבן דרך חשובה מאוד בדרך שלנו למצוא את עצמנו בתוך כאוס החיים.

לא פעם שומעים מישהו מדבר או נואם והוא פשוט מסביר את הדברים בדרך שגורמת לך כצד המקשיב להגיע לתובנות שגורמות לתחושה של הארה. במיוחד בתחום העסקים והכסף, שני דברים קריטיים מן הסתם ליצירת איכות החיים האידיאלית מבחינת רובנו.

להגיע למצב בחיים שבו אתה עוסק במשהו שאתה אוהב ואתה עושה את זה בצורה עצמאית, כלומר אתה תלוי אך ורק בעצמך בכדי להגיע להצלחה זה  האידיאל מבחינת הרבה אנשים. וישנם אנשי עסקים המהווים מודל לחיקוי מוצלח מאוד להמון אנשים מסביב לעולם. בעולם השיווק הרשתי, כמו בחברת ביהיפ למשל, המאפשרת חופש תעסוקתי ותגמול יוצא מן הכלל על עבודה קשה, ישנם מודלים לחיקוי שעדיף להקשיב להם מאשר להקשיב לכל אחד אחר.

בחברת ביהיפ ישנה הזדמנות נדירה גם ללמוד רבות מאנשים בעלי המון שנות ניסיון בשיווק רשתי ומכירות, אנשים בעלי שם והצלחה עולמיים ביהיפ מאפשרת למידה אינסופית ופיתוח אישי.  קרא עוד על ביהיפ.