ביהיפ – עבודה בצוות או לבד? אולי גם וגם?

יש המון סוגים של אנשים בעולם, כולם שונים אחד מהשני שנות אור, אבל ישנם מאפיינים מסוימים בכל תחום שיכולים להבדיל את האנשים לקבוצות קטנות יותר ולעזור לנו להבין לאיזה קבוצה אנחנו שייכים יכול לארגן לנו את המחשבות בראש ולהביא אותנו למצב שאנחנו פועלים יותר ביעילות ומחשבה מכוונת מטרה.

מבחינה אישית למשל, יש אנשים המתמודדים עם הרגשות שלהם בלי שום בעיה ויודעים לנהל אותם ביעילות רבה, אנשים היודעים לשים את הרגשות שלהם בצד כשצריך להתעסק במשהו שדורש ריכוז ולהתמודד עם הרגשות כשמתאפשר. מצד שני יש אנשים שלא יכולים לעשות את זה והם חייבים מחוסר ברירה להתמודד עם הרגשות שלהם מיד כשאלה עולות בסיטואציות שונות בחיי היום יום, האנשים הללו סובלים יותר אבל גם משתפרים מבחינה אישית בצורה יותר יעילה מכיוון שהם כל הזמן בחיפוש ומרדף אחרי תשובות לשאלות כמו, למה אני מרגיש ככה או איך עושים שאני לא ארגיש ככה יותר.

מבחינה תעסוקתית למשל, יש אנשים המעדיפים לעבוד לבד, כאלה שלא יכולים להתנגח עם אנשים אחרים, חולי שליטה שלא מסוגלים להעביר אחראיות לאף אחד אחר לא משהו כמה מתאים הוא לעבודה, הם חייבים להעלות את הרעיונות בעצמם ולא רק זה, גם להוציא את הרעיונות הללו לפועל בצורה שהם רואים לנכון. לשאת באחריות המלאה על הכשלונות ולקחת את כל הקרדיט על ההצלחות. אנשים כאלה יכולים להצליח מאוד או להיכשל בצורה חריפה, אנשים כאלה בדרך כלל מצליחים בסופו של דבר בגלל העקשנות הרבה שהם ניחנו בה והרצון והדחף להצליח שעוטף להם כל פעולה שהם עושים.

מצד שני, ישנם אנשים המעדיפים לעבוד בצוות, כאלה שהרעיונות הכי טובים שלהם נולדים אך ורק משיחה עם עוד אנשים ומחשבה משותפת וההוצאה לפועל של הרעיונות אצלהם יכולה לקרות אך ורק אם יש חלוקת תפקידים בין חברי הצוות ודחיפה אחד של השני לביצוע מטלות ועמידה ביעדים.

לדעתי האישית, עבודה בצוות היא תמיד הרבה יותר טובה מעבודה לבד מהסיבה הפשוטה שאנשים שעובדים לבד לא יכולים תמיד לראות את התמונה הגדולה מנקודת המבט שלהם בגלל איך שהאופי שלהם בנוי או פשוט בגלל שקשה לעשות משהו שמתחיל כרעיון ולהוציא אותו לפועל מבלי לשכוח משהו בתוך התהליך, עבודה בצוות פותרת את כל הבעיות הללו כמעט תמיד מכיוון שכמה אנשים מעורבים בפיתוח של רעיון והם יכולים תמיד לראות את התמונה הרחבה ולעזור מאוד בדרך לפיתוח והוצאה לפועל שלו.

אחד המקומות שפותר את העניין בצורה מאוד מיוחדת ויצירתית הינו חברת השיווק הרשתי, ביהיפ, החברה מוכרת מוצרים מעולם הבריאות דרך זכיינים עצמאיים המקבלים עמלות על המכירות שלהם. מה שמיוחד בחברה הוא שכל אחד למעשה עובד בשביל עצמו אבל לכולם יש אינטרס שהחברה תצליח וככה למעשה נוצר מצב שבקבוצות העבודה בביהיפ כולם תורמים ועוזרים אחד לשני להגיע לתוצאות הטובות ביותר הן מבחינה אישית והן מבחינה תעסוקתית.

קרא עוד על ביהיפ.