ביהיפ – עכשיו להתרגש או אחר כך – ניהול רגשות

כל אחד מאיתנו גדל באופן שונה מהאחר, בסביבה שונה ועם דרכי הסתכלות שונות ומיוחדות על העולם. אנחנו מנתחים דברים בצורה אחרת מחברים שלנו ואנחנו חושבים על העולם בצורה שרק אנחנו מבינים שככה היא נכונה, גם אם זה מגיע ממקום שבו אמרו לנו איך לחשוב, לכולנו יש איזה שהן מחשבות ועקרונות לגבי איך לחיות את החיים וקשה לנו בשלבים מסוימים בחיים לחרוג מהם. בדרך כלל השינוי נעשה במצבי קיצון שקורים לנו בחיים, אם אנחנו עוברים משהו מאוד מאוד קשה או מאוד טוב, אנחנו לומדים דברים חדשים על עצמנו, במקרים שבהם מצבי הקיצון לא מתיישבים בקו אחד עם המחשבות שלנו או עם ההגיון והעקרונות שלנו, אז אנחנו מגיעים למסקנות חדשות ומשנים מעט את מה שחשבנו על העולם, לעיתים גם משנים הרבה, פשוט כי ככה הנפש שלנו מתפתחת ומגנה על עצמה. אם קורה משהו שהאמנו שהוא לא יכול לקרות או שמישהו לא יכול לעשות אותו ואז אנחנו מקבלים פיצוץ מהחיים שאומר לנו שהכל יכול לקרות, אותן המחשבות שלנו בנושאים הללו משתנות ואנחנו מגבשים לעצמנו מחשבות ודעות חדשות לגבי איך אנחנו צריכים להתנהל בעולם.

אין ספק שלכל אחד יש את הגישה שלו ואת דרך ההסתכלות שלו על העולם אבל דבר אחד משותף לכולנו, כולנו מרגישים משהו ששייך רק לנו, אמנם כולם חווים דברים מאוד דומים במהלך החיים אבל כל אחד מעבד אותם ולוקח מהם דברים אחרים. הרגשות שלנו הן מה שדומה בין כולם, כולנו מרגישים עצב, כעס, שמחה, קנאה וכדומה, השונה בינינו הוא באיך שאנחנו מתמודדים עם הרגשות הללו וכמה אנחנו נותנים לזה להשפיע.

יש אנשים שזה לא מזיז להם, הם מסוגלים לשים את הרגשות שלהם בצד והם לא מסוגלים לתפקד ברגע שיש רגשות שעולים להם, הם מאבדים פוקוס ולא יכולים להתנהל ולכן בנו לעצמם את מערכת ההגנה הזאת שבה הם יודעים איך לנהל את הרגשות שלהם ולהפעיל או לכבות אותם במידת הצורך. יש אנשים שלא יכולים לחיות או להסתדר בחיים מבלי שהם כל הזמן מרגישים משהו, זה מה שמניע אותם, הם אף פעם לא שמים דברים בצד ותמיד כשקורה משהו הם יושבים וחושבים ומנתחים את הרגשות שלנו ומגיעים למסקנות בצורה מאוד מהירה וטובה כדי ליצור גרסה טובה יותר של עצמם.

בחיים, מצבי קיצון יכולים לקרות בהמון תחומים כמו זוגיות, משפחה ועבודה למשל, צריך תמיד לדעת איך להשתפר בכל אחד מהתחומים הללו כי מצבי הקיצון לא חסים על אף אחד והם יגיעו לא משנה מה, חשוב לציין שלכל אחד יש את הקיצון שלו, משהו שנראה נוראי לאחד לא יזיז לאחר. מבחינה תעסוקתית חשוב שנמצא את עצמנו במקום שאנחנו מרוצים ושמצבי הקיצון מאפשרים לנו ללמוד כמה שיותר טוב וכמה שיותר מהר כדי שנוכל להתקדם הלאה ביעילות.

מקום המאפשר את החופש הזה לחקור את עצמך הוא ביהיפ, חברת השיווק הרשתי המוכרת מוצרים מעולם הבריאות. כל אחד יכול להפוך לזכיין עצמאי של ביהיפ ולמכור מוצרים ברחבי העולם שכן הזכיינות הינה בינלאומית. בביהיפ מתאפשר לכל אחד החופש להחליט כמה ואיך הוא רוצה לעבוד וכמה הוא רוצה להיות שותף לקבוצות העבודה והלימודים בביהיפ המאפשרים לכל אחד להתקדם הן מבחינה אישית והן מבחינה תעסוקתית.

קרא עוד על ביהיפ.