ביהיפ – 3 טיפים לפרודקטיביות ושקט נפשי

כולנו עוברים תקופות עמוסות יותר ועמוסות פחות בחיים שלנו. אם זה מבחינת עבודה, זוגיות או משפחה. אין ספק שהתקופות האלה באות ביחד עם לחץ ובלבול שמונע מאיתנו לתפקד בצורה האידיאלית בכל אחד מהתחומים ולמעשה מוביל אותנו למצב של עייפות וחוסר חשק.

לכל אחד יש את התחומים בהם הוא חזק יותר ובהם הוא חזק פחות אבל כל אחד יכול להגיע למצב שהוא מנהל את הזמן שלו בצורה יותר טובה כדי להוריד מהלחץ הניתן לטיפול.

להלן 3 טיפים שיעזרו לכם להיות יותר פרודקטיביים בעבודה ובחייכם האישיים.

  • הפטרו מהסחות דעת. במהלך היום אנחנו נחשפים להמון הסחות דעת והפרעות. מיילים, שיחות טלפון, אנשים שמופיעים בדלת המשרד, הטכנולוגיה שאמורה להפוך את החיים שלנו לקלים יותר (וככה היא עושה) עלולה גם לגרום לנו לאבד ריכוז מאוד מהר, ריכוז הדרוש לעבודה יעילה ונכונה.

כשיש לכם משימה חשובה לעשות, כזאת שדורשת המון ריכוז, תצרו את המרחב המתאים כדי לעשות את הטוב ביותר שלכם. בין אם מדובר בפגישה עם לקוח, או מכתב חשוב שאתם צריכים לכתוב, עבודת אמנות שאתם עושים. תקבעו זמן מסוים להתרכז במחויבות הזאת ואז הפטרו מכל הסחת דעת אפשרית. השתיקו את המיילים, נתקו את האינטרנט (או לפחות רשתות חברתיות). סגרו את הדלת, רק לזמן קצוב, ותכבו כל אמצעי תקשורת חיצוני כדי לתת לכם את הנוחות והזמן הדרוש להתרכז באמת במשימה שלכם.

  • קחו הפסקות. יש גבול לכמה זמן שמישהו יכול להקדיש בריכוז מלא למשימה. לא משנה כמה עסוקים ועמוסים אתם, אחרי כמות מסוימת של זמן אתם לא תהיו באותה רמת הריכוז כמו שהתחלתם ותתחילו להרגיש עייפים ותשושים מה שישפיע על הביצועים והיעילות של הדברים שאתם עושים. אז קחו בחשבון הפסקות כשאתם מחליטים לגשת למשימה והגדירו אותם מראש. קחו עשר דקות לעמוד, להתמתח, לשתות מים או ללכת מסביב לבניין. אתם תחזרו לעבודה רעננים, גם מנטלית וגם פיזית.
  • חברו משימות. אם היום יום שלכם דורש משימות קבועות, נסו לקבץ משימות דומות ולתזמן אותן ככה שבזמן מסוים של היום אתם פשוט תיפטרו מכולן במכה. עושים למיילים? מחזירים שיחות טלפון? במקום שאלו יפריעו עם המשימות האחרות שלכם, קבצו אותן ביחד ועשו אותן במכה. תבחרו זמן מסוים ביום שבו אתם עונים למיילים למשל והימנעו מלגשת למייל בשאר הזמן. ככה תחסכו המון המון זמן ותהיו יעילים יותר במשימות החשובות.

קחו את הכללים הללו והתשדלו ליישם אותם אם אתם מרגישים שאתם עובדים בחוסר יעילות. השתדלו למצוא את הדברים שגורמים לכם לא להיות פרודקטיביים והימנעו מהם. הקיפו עצמכם באנשים שיכולים לעזור לכם להיות יעילים יותר גם מנטלית וגם פיזית, כמו בחברת השיווק הרשתי, ביהיפ. החברה מוכרת מוצרים מעולם הבריאות וגם פועלת בכל דרך אפשרית כדי לעזור לזכיינים העצמאיים שלה להשתפר מבחינה עסקית ואישית ביחד. קרא עוד על ביהיפ.