ביהיפ – 4 טיפים ליצירת תוכנית עבודה נכונה

 

ככל שהעולם הולך ומתקדם יותר, הסחות הדעת שהוא מציע לנו מקשות יותר ויותר על עמידה ביעדים והשלמת משימות, בין אם זה בעבודה או בחיים האישיים, בין אם אתה שכיר או עצמאי.

אנחנו מנצלים את רוב הזמן הפנוי שלנו במבטים לטלפון הנייד בחיפוש אחר מעשיהם של החברים שלנו או בכדי לראות מה תגובתם על המעשים שלנו שפורסמו ברשת כזו או אחרת.

אין ספק שאפקטיביות היא גורם קריטי בדרך להצלחה, לעשות כמה שיותר, כמה שיותר טוב בכמה שפחות זמן.

דברים שעושים ברגעי הפנאי הם חשובים מאוד גם כן להצלחה ואין להתעלם מהם בשום אופן ולהשקיע את הזמן אך ורק בעבודה, זה לא יעיל בכלל. עלינו לקחת את שעות הפנאי שלנו ולנהל גם אותם, כמה שנהיה יותר אפקטיביים בעבודה ככה נהנה יותר מהפנאי.

 

אין תוכנית עבודה אחת שמתאימה לכולם, כל אחד ואיך שהוא רואה את העולם וסגנון העבודה שלו. יש כאלה שעובדים בלילה בצורה אפקטיבית יותר וכאלה שעובדים ביום. יש כאלה שאוהבים לסיים את כל המשימות במכה וכאלה שמצליחים יותר כשהם מתעמקים יותר בדברים מסוימים.

 

להלן 4 טיפים ליצירת תוכנית עבודה נכונה שיכולה להתאים בשבילך:

 

  1. הכנה מראש תמיד מקלה על הפעולה, הבעיה היא שאנחנו מבינים את זה בדרך כלל לאחר מעשה. רק אחרי שאנחנו מסיימים משהו אנחנו אומרים לעצמנו שיכולנו להיות יעילים יותר אם היינו מכינים דברים מסוימים מראש, דברים שהיו מקלים עלינו ברגעי הצורך ומונעים את הצורך להתעסק בהם. אם יש לנו פגישה כדי להכין את הדברים הדרושים יום לפני, וזאת בכדי לדעת אם יש דברים החסרים לנו ואנחנו יכולים להשיג או פשוט בכדי להתכונן כמו שצריך לפני הפגישה. אוכל או תלבושת אלו דברים שלוקחים לעיתים זמן להכין לקראת הרגע שנצטרך אותם, עדיף להכין את התלבושת ואת האוכל כמה שמתאפשר מראש כדי להקל בזמן אמת.

כדאי להכין רשימה של דברים שיש לעשות לקראת יום חדש , פגישה, אירוע או משימה בכדי שנבוא בראש נקי ושקט.

  1. לוח זמנים נכון שיש לנו רשימה של דברים שצריך לעשות אותם, אבל אין ספק שחלקם חשובים מהאחרים ואנחנו לא יכולים להקדיש יותר מדי זמן למשימות הנמצאות במקומות נמוכים יותר ברשימה. כדי לא לצאת מלוח הזמנים צריך להיפטר מכל הסחות הדעת ולהקפיד לעמוד בהשלמת המשימות לאותו היום.
  2. הערכה של קצב ההתקדמות שלך יכולה לעשות הבדל של שמיים וארץ באפקטיביות שלך בעבודה, ברגע שאתה מסתכל לאחור בסוף כל שבוע ורואה אילו משימות עמדת בהן ואילו לאו, אפשר להסיק מסקנות מאוד פשוטות לגבי אילו תחומים יותר קל לך להתנהל בהם וליישם אותם ובאילו אתה צריך עזרה או מחשבה נוספת בכדי לצלוח אותם.
  3. תתפנק אם הצלחת לעמוד במשימות וביעדים חשובים שהצבת לעצמך, רצוי מאוד שתדע לשבח את עצמך בפני עצמך כדי לבנות את הביטחון העצמי ולנצל את הזמן הפנוי לעשות דברים שאתה אוהב.

 

אין ספק שכל אחד יכול למצוא את המקומות בהם הוא יכול להשתפר ולהיות יותר אפקטיבי, אני חושב שכל אחד שמכיר ומבין את עצמו מספיק, יכול לדעת מה הוא צריך לעשות היום ומה הוא יכול לעשות למחרת. להיות כנה עם עצמך, ולדעת אילו מהמשימות שעלייך לעשות הן קשות יותר לביצוע מבחינתך ואילו קלות יותר, יכול לתרום בצורה עצומה לחלוקת זמן נכונה יותר ועלייה משמעותית בתפוקה ובסופו של דבר להוביל לשיפור בתחומים שאתה יותר חלש בהם.  מקום מעולה העוסק בדיוק בפיתוח האישי והעסקי שאתם מחפשים זה חברת השיווק הרשתי ביהיפ, החברה מאפשרת לכל אחד להתפתח בכל התחומים במסגרת קבוצות העבודה וההרצאות שהחברה מספקת. קרא עוד על ביהיפ.