בינה מלאכותית

מדהים מה שאפשר לעשות בעולם הזה. הטכנולוגיה והמדע מעיפים אותנו למקומות מטורפים שאנחנו לא מצליחים לדמיין בכלל, החל מהעובדה שכנראה עד שנת 2030 יהיו אנשים על המאדים ועד תוכנה של בינה מלאכותית שנוצרה ויכולה לשחק משחקי מחשב מסוימים הרבה יותר טוב ממקצוענים ותיקים המשחקים אותו כבר שנים.

כמה שלא ננסה לברוח מזה, הטכנולוגיה והסקרנות מביאים אותנו למקומות שחלק מהאנשים מאמינים שהם לא טובים בשביל המין האנושי בכלל. כמו הקמת מושבה על המאדים ויצירת בינה מלאכותית שבשלב מסוים תהיה חזקה ביותר.

הבינה המלאכותית הזאת היא משהו שפחות משאיר אותי עם פה פעור כל פעם מחדש, נוצרה תוכנה למעשה שבהינתן הוראות פשוטות מאוד כגון, "לחטוף נזק זה רע" ו- " אל תהרגי את הדמות" יכולה ללמוד ולהבין מה הדרך האופטימלית בשבילה לפעולה ולהכתיב לעצמה את הקוד בצורה כזאת שהיא מתחזקת ככל שהיא צוברת ניסיון על ידי חישוב מטורף של כל המאפיינים של סיטואציה מסוימת ושחזור התוצאה האופטימלית כשהמצב או מצב דומה חוזר על עצמו על סמך ההוראות הפשוטות שניתנו לה.

זה כמו שאני אהיה מסוגל להגיד לרכב שלי, "אל תיתקע בכלום" , "סע עד מהירות כזאת וכזאת" , אוי רגע, זה בדיוק מה שקורה, בעתיד הלא רחוק בכלל מכוניות אוטונומיות יציפו את הכבישים שלנו ויורידו משמעותית את כמות הטעויות הקטלניות שקורות בכבישים מדי יום ברחבי העולם.

ההבדל המשמעותי בין מכוניות אוטונומיות לבינה מלאכותית הוא בזה שלמכונית יש קוד מסוים שהוא מתוכנת לה ברגע שהיא נולדת לעולם אחר לא תוכל לפעול, היא לא לומדת שום דבר חדש במהלך החיים שלה ופשוט חייה כמו שהיא.

תוכנת הבינה המלאכותית לומדת כל רגע שהיא חיה משהו חדש ומסוגלת לצבור המון המון שעות של ניסיות על ידי הרצה של התוכנה על משחק מסוים בהילוך מהיר ובכמה מסכים במקביל.

כמו בן אדם שלומד מהטעויות שלו ומחכים לפעמים הבאות רק הרבה הרבה יותר טוב ויעיל ממה שאנחנו מסוגלים.

אין לי ספק שבעתיד יהיו הרבה מכשירים בסביבתינו הקרובה מאוד שילמדו עלינו וידעו לתת לנו את המענה הטוב ביותר לצרכים שלנו בלייב. זאת אומרת באותו הרגע, העוזר הביתי שלי יידע כבר מה אני מעדיף לשתות או לאכול כשפרצוף שלי שמח או עצוב ויידע לקשר זאת למקרר שימזוג לי את המשקה, אנחנו כמעט ולא נצטרך לזוז כדי לעשות פעולות מסוימות שהיינו רגילים לעשות אותם תמיד.

אנחנו נוכל לשבת ולדמיין את העולם של המחר בצורה טובה יותר ובהירה יותר, המכונות הללו יאפשרו לנו להגיע למסקנות ולמשש רעיונות וחלומות בדרך יעילה הרבה יותר מבעבר וזאת על סמך יכולת ההבנה שלהם של מה שאנחנו רוצים ויכולת תקשור איתם ברמה גבוהה בהחלט.

המכונות יורידו מאיתנו המון לחץ כדי שנוכל לתפקד בצורה יעילה יותר בדברים אחרים בחיים, כי אין מה לעשות על כל אחד בחייו הבוגרים יש לחץ אינסופי להצליח בתחומים מסוימים בחיים, דבר שקשה מאוד לעשייה בסביבה לא נכונה.

מקום מעולה להיות בו במסגרת חופשית ונוחה ללמידה וההתקדמות הינו חברת השיווק הרשתי ביהיפ, מקום שבו אפשר ללמוד ולהתקדם בחופשיות וללא לחץ בהתאם לכמה עבודה קשה שאתה מוכן להשקיע.

 

קרא עוד על ביהיפ