השחיתות השלטונית שצריך להשתחרר ממנה

השחיתות לפעמים מגיעה לרמות בלתי נסבלנות ונראה שלא משנה איפה אתה נמצא אין לך בריחה מזה. ואני לא מדבר רק על הבדיחות הקבועות שמופיעות בערוץ הכנסת וקובעות ומחוקקות חוקים שמשפיעים על החיים של כולנו, אנשים שיושבים בוועדות תקציבים היכולים לשנות לנו כחברה את העתיד ואת איכות החיים, האלה שנבחרו לשרת את הציבור על  ידי הציבור ואז צוחקים לו בפנים ברגע שהכיסא שלהם מובטח. זה פשוט מגוחך בעיניי, זה כל כך עצוב שזה מצחיק. ולנו כמעט ואין גישה לשם, נדיר למצוא בשלטון מישהו שאפשר להסתכל עליו ולסמוך עליו בעיניים עצומות מכיוון שאתה כבר לא יודע למי להאמין והדבר משליך עמוקות גם על אלה שבאמת  טובים לעם אבל מעשיהם של חבריהם לספסל הכנסת גורם לנו להסתכל על כולם בצורה חשודה ולא להאמין לאף אחד. מישהו שכיסאו בממשלה וריצה עונש מאסר על עבירות כלכליות זה בדיחה שלא תאומן, איך יכול להיות הדבר, הוא שילם את חובו לחברה, שיילך לגדל דבורים, איך יכול להיות שהוא חוזר לפעילות שחלק ממנה היא החלטות כלכליות.

איך יכולים אנשים שנבחרו על ידי הציבור ואני מדבר גם על אינספור עיריות שבהן השחיתות חוגגת, שבהן נותנים הטבות ומחלקים אישורים לאנשים המקורבים ושילכו לחפש כל השאר, איך יכול להיות שאין לי כאזרח שום אמון באף אחד שיושב בראש של משהו, שאין אמון בשום צורה באנשים שאני בחרתי כי הייתי חייב לממש את הזכות הדמוקרטית שלי, כי זו אחת הדרכים היחידות שיש לי להביע את דעתי והלשפיע באופן ישיר על המצב, למרות שבסופו של דבר נראה שזה לא משנה, בכל גוף שלו יש סמכויות ותועלות כלכליות שעלולות לנבוע נראה שתמיד יהיה מישהו שינצל את זה לטובתו האישית ולרעתם של כל השאר, במישרין או בעקיפין.

והחלק בחברה שהכי קשה לו כלכלית מן הסתם שסובל הכי הרבה, במקום שכסף יילך כדי לקדם אג'נדות שמטיבות עם האוכלוסייות החלשות בחברה, חלק הולך ומנוצל על ידי אנשים לאינטרסים האישיים שלהם ולקידום העניינים שהם מאמינים בו, בלי שום דאגה לעם שיושב מתחתיהם ומחכה ליום שיהיה לו יותר טוב. מחכה לרגע שישתחרר משהו שיאפשר לחיות חיים קצת יותר בכבוד וזוגות צעירים למשל יוכלו לקנות דירה.

הדבר רק מראה שאף אחד לא ידאג לך אם אתה לא תדאג לעצמך, האחריות על העתיד שלך היא אך ורק בידיים שלך ואתה צריך לקחת את הידי והיכולות שלך ולפתח אותם בצורה כזו שתדאג לעתיד שלך.

חברה שעושה זאת בצורה מעולה הנה חברת השיווק הרשתי, ביהיפ, המקנה לזכיינים הפרטיים שלה אפשרות לעבוד קשה וליצור לעצמם מערכת שיווקית המכניסה להם כסף וגם משאירה זמן לעסוק בדברים האישיים הממלאים אותנו באמת. קרא עוד על ביהיפ במאמר הבא.