ישראל והתפוצות – הזדמניויות עסקיות לא שגרתיות בביהיפ

תמיד אומרים על היהודים שהם מבינים בעסקים, שליהודים יש כסף. ואלה אחת הסיבות שכל כך שונאים אותנו במקומות מסוימים בעולם ותמיד שנאו. העם היהודי נראה שניכן בקישורים עסקיים לא משנה איפה הוא נמצא. הקמתה של מדינת ישראל ובנייתו של האופי הישראלי רק תרמו ליכולות העסקיות של היהודים כביכול.

לדעתי האישית, לעם היהודי אין שום יכולת שאין במקומות אחרים, פשוט יש פחות מאיתנו משאר העמים ואנחנו יודעים לשרוד ממש טוב אחרי שרדפו אותנו בלי סוף מאז ומעולם. אנחנו מוכשרים מאוד בחשיבה על הרעיונות והוצאתם לפועל. אנחנו בעלי חזון מעולה ויכולת להגשים אותו. לא פלא שישראל נחשבת מעצמת הייטק ושבסין חושבים שכל ישראלי הוא גאון עסקי. למרות שממש לא כך הדבר.

כמות הפיתוחים הטכנולוגיים שיצאו מהמדינה הקטנה שלנו היא בלתי נתפסת וכמות האקזיטים שנעשו מכאן תרמו מאוד לכלכלה של המדינה ושל זה שעשה את האקזיט כמובן. בעולם של היום, היכולת לחדש הולכת ונהיית מצד אחד קשה יותר ומצד שני קלה יותר כשהעולם הולך למקומות יותר מתקדמים בדמות רובוטים ומכוניות אוטונומיות הדבר מקשה על הפיתוחים כי הקפיצות הטכנולוגיות שצריך לעשות כדי להרשים הן ענקיות, מצד שני החידושים האלה קורים ועתידים לקרות בצורות טובות ויעילות יותר והן תמיד קורות. אין מצב שעומד איזשהו מכשול בדרכנו בדרך להגשמת חזון ולא נעשה כל מה שצריך בשביל לבדוק האם הוא אפשרי ואם הוא אפשרי אזי להוציא אותו לפועל בצורה הטובה ביותר.

הדיסק און קי למשל שפותח פה בישראל, עשה מהפכה של ממש בעולם שיתוף ושמירת המידע, היכולת הזאת לקחת איתך בכיס כל פיסת מידע דיגיטלית שתחפוץ ממש מעיפה מהחלון כל צורך בדיסק שהיה קודמו של הדיסק און קי.

פיתוחים שכאלה מביאים את העולם למקום טוב יותר, הם עוזרים לאנשים ביום יום ומשפרים את איכות החיים ללא כל ספק בכלל.

במסגרת עלייתן של הרשתות החברתיות, הזדמנויות עסקיות חדשות פתאום קופצות עלינו, בגלל נדידתו האין סופית של העם היהודי ועם חיבורו הברור מאליו לישראל. כמעט כל אחד בארץ מכיר מישהו בחו"ל, איפשהו.

אומרים שיש ישראלים בכל מקום בעולם, בכל פינה ובכל חור. הדבר יוצר אפשרות לאנשים העוסקים במשהו בינלאומי להתרחב באמצעות האינטרנט על ידי שליחת כמה הודעות, אנחנו ממש לא מוגבלים למדינה הקטנה שלנו מבחינת שיווק באינטרנט. גם אם אתה באופן אישי לא מכיר מישהו בחו"ל, אתה מכיר מישהו שמכיר מישהו והדרך לפנות אליו בכדי לקדם את עצמך מעבר לים היא פשוטה מאוד.

הקמת עסק בינלאומי זה לא דבר פשוט בכלל אבל בזכות קיומן של הרשתות החברתיות הוא נהיה הרבה יותר פשוט.

בחברת השיווק הרשתי ביהיפ למשל, בגלל שהזיכיון שאתה מקבל מהחברה למכור את המוצרים שלה הינו בינלאומי, כל אחד יכול למכור את המוצרים לכל מקום בעולם שאליו יש לו איזשהי גישה ובכך להגדיל את ההכנסה שלו. כל אחד שיש לו איזשהו קשר לחו"ל יכול לפתח אותו מבחינה עסקית הרבה יותר מאלו שאין להם והאפשרות לעבוד עם קהלים מעבר לים היא פשוט מעולה.

קרא עוד על ביהיפ.