מאיפה מגיעה השראה ולמה צריך אותה

אם לא מצאתם עד עכשיו את ההשראה שלכם בחיים, זה הזמן לצאת ולחפש אותה. השראה יכולה לבוא בכל צורה, זה יכול להיות מישהו שמעורר בכם השראה לעשות דברים מסוימים, זה יכול להיות בת זוג שדוחפת אותכם בדיוק במידה הנכונה כדי להתקדם בחיים וזה יכול להיות סתם מצב רוח מסוים שבו אתם מרגישים תחושת עילוי ורוצים לגשת לעשות הכל כאן ועכשיו. ללא יוצא מן הכלל, לכל אחד יש איזשהי הרגשה כזאת שאותה הוא חווה ומרגיש באות אליו תובנות חדשות ורעיונות חדשים. השאלה היא איך מוציאים אותם לפועל ואיך מגיעים למצב שההשראה נשארת שם רוב שעות היום.

קודם כל צריך למצוא אותה אם עדיין לא עשיתם את זה, על מנת למצוא אותה צריך להיות במקום שאתה מרגיש מאוד בנוח עם עצמך, פיזית ונפשית, מבחינה תעסוקתית ומבחינת החיים האישיים שלך, ההשראה לא חייבת להיות קשורה לאמנות, זו סתם תפישה שגויה. השראה צריכה להיות מחוברת ישירות לנפש ולהניע קדימה, תמיד לדחוף את האדם לפתח את עצמו ולעורר אצלו סקרנות לגבי מה שעתיד לבוא בנושא מסוים.

אצל כל אחד ההשראה היא שונה והיא בתחום אחר ומציגה עצמה בפרצוף אחר. אין ספק שבשביל לגשת למקום הנוח והמקדם הזה צריך להיות בסביבת עבודה נוחה וטובה, ואם אתה חווה את ההשראה הזו על בסיס יומי ונמצא במקום עבודה שלא טוב לך בו , אתה לא תוכל להתקדם לשום מקום. ואם אתה נמצא במקום עבודה שנוח לך בו ואתה חווה השראה, אז אתה רק תלך ותתקדם.

בשביל למצוא את ההשראה המיוחלת, יש לבדוק אילו תחומים הכי מעניינים אותך ואיך היית רוצה לעסוק בהם, כלומר באיזה אופן, האם באופן מקצועי או כתחביב, או אולי גם וגם בשמירה על מקום העבודה העכשווי שלך.

חשוב שבכל שלב בחיים נדע לשים לב לעצמנו ולבדוק האם המקום שאנחנו נמצאים בו הוא טוב בשבילנו מבחינה אישית ותעסוקתית, חשוב שנדע האם המקום שאנחנו עובדים בו מועיל לנו חוץ מלתת לנו משכורת, איך אנחנו עם האנשים שם ולאן אנחנו רואים את עצמנו מתקדמים אם בכלל.

תחושת הרעב וההשראה הזאת שאני מדבר עליה דורשת טיפוח, היא דורשת ריכוז ומחשבה ופיתוח של הדברים שעולים בצורה רנדומלית לראש לעיתים. אם לא  עושים את זה , הרעיונות לא מתפתחים אף פעם ועל כן גם אנחנו לא מתפתחים כבני אדם. אין לי ספק שכל אחד יכול למצוא את ההשראה הזאת יחסית בקלות אם ישפיע מספיק מחשבה.

חברות בעולם השיווק הרשתי, כמו ביהיפ למשל, מקנות לכל הזכיינים הפרטיים שלה את היכולת לבנות לעצמם את האג'נדה שלהם, שכן הם לא כפופים לחברה ועובדים באופן עצמאי, במסגרת קבוצות עבודה הם נפגשים ומייעלים את תהליך העבודה שלהם ועוזרים אחד לשני להתקדם. מצב כזה הוא אידיאלי לפיתוח ההשראה ושאיבתה על בסיס יום יומי בסביבה שהיא מטפחת ונותנת.

קרא עוד על ביהיפ.